таг: Радослав

Полска ја притиска Германија да ги испрати ракетите „Таурус“ во Украина

0
Полскиот министер за надворешни работи Радослав Сикорски денеска ја поддржа можноста Украина да добие крстосувачки ракети „Таурус“ и ја обвини Германија за двоумење...