таг: работата

Дневен хороскоп за среда (24.04.2024)

0
Oвeн – Работата оди во оној правец кој вам ви одговара, само е потребно да имате трпение и да не правите некои непромислени...

Денес е млада месечина во знакот Јарец: Што му носи на...

0
рекламаКариерата и работата ве оптоваруваат, па многу ќе размислувате за финансиите. Зголемени трошоци. Некој близок може да ви помогне.Време е за важни...

Превентивно прекината работата на нуклеарната централа Кршко

0
Работата на нуклеарната централа Кршко превентивно ќе биде прекината поради истекување...

Затворањето на американската влада е се поизвесно?

0
Прекинот на работата на американската федерална влада е сè поизвесно поради спорот меѓу...

Келнерка открива трик со кој не „бркаат“ од кафулето, а за...

0
реклама Работата во ресторан може да биде заморна, особено ако треба да се справите со...

Нетфликс објави оглас за работа стјуардеса во приватен авион – плата...

0
Работата на стјуардеса (или стјуард) носи многу поволности, а покрај патувањето низ светот, една од нив е и добрата плата, особено ако работодавецот...

Втор ден интензивна агенда на Отворен Балкан во Тирана

0
Во Тирана денеска продолжува работата на меѓувладините групи и стопанските комори на земјите...

Кој е најбрзиот начин да останете здрави?

0
Ускладувањето помеѓу работата, семејството и другите обврски може да ви го отежне остварувањето на вашите здравствени цели. Неверојатно е колку брзо вашето тело...

Дневен хороскоп за сабота (19.03.2022)

0
Овен Работата со пријателите може да се покаже како одлична идеја која може да ви донесе голем финансиски успех. Овој ден...

Овенот не знае како да се постави, Јарецот да размисли дали...

0
ОВЕН Работата ве оптоварува и не сте сигурни како да се поставите. Сакате да решавате проблеми. Можеби не ви е лесно...