таг: работата

Нетфликс објави оглас за работа стјуардеса во приватен авион – плата...

0
Работата на стјуардеса (или стјуард) носи многу поволности, а покрај патувањето низ светот, една од нив е и добрата плата, особено ако работодавецот...

Втор ден интензивна агенда на Отворен Балкан во Тирана

0
Во Тирана денеска продолжува работата на меѓувладините групи и стопанските комори на земјите...

Кој е најбрзиот начин да останете здрави?

0
Ускладувањето помеѓу работата, семејството и другите обврски може да ви го отежне остварувањето на вашите здравствени цели. Неверојатно е колку брзо вашето тело...

Дневен хороскоп за сабота (19.03.2022)

0
Овен Работата со пријателите може да се покаже како одлична идеја која може да ви донесе голем финансиски успех. Овој ден...

Овенот не знае како да се постави, Јарецот да размисли дали...

0
ОВЕН Работата ве оптоварува и не сте сигурни како да се поставите. Сакате да решавате проблеми. Можеби не ви е лесно...

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да...

0
Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо се осврна на работата на тренерот Ралф Рангник. – Тој пристигна пред пет недели и многу...

КФСМ на годишното собрание го усвои финансискиот извештај за 2020 година

0
На годишното собрание на федерацијата, беше прифатен и извештајот за работата на федерацијата за 2020/21 година. Претставниците на клубовите членки на собранието,...

Куман ги обвинува клупските лекари за слабата форма на Барса

0
Во страв од отказ, Роналд Куман искажа незадоволство од работата на медицинскиот персонал на Барселона, по што организирал состанок со докторите и физиотерапевтите,...

Тотенхем донесе големо засилување

0
Спарс ја завршија работата да доведат одличен стопер. Кристијан Ромеро кариерата ќе ја продолжи во Тотенхем. Аталанта попушти по големите преговори, па...

Кина: Политичкото рекламирање ќе го отежни откривањето на потеклото на коронавирусот

0
Кинеската амбасада во САД соопшти дека „политичкото рекламирање“ околу работата за пронаоѓање на потеклото на коронавирусот, ќе...