таг: Путин денес изрази

Путин на Макрон му посака брзо закрепнување

0
Рускиот претседател Владимир Путин денес изрази загриженост за веста дека францускиот претседател Емануел Макрон е позитивен на вирусот корона. Тој на францускиот претседател му...