таг: психички

„Спасете ги децата“: Во Газа децата трпат психички повреди, глад и...

0
Децата во Појасот Газа поради војната постојано трпат психички повреди, глад, раселување и повеќегодишна блокада, соопшти денеска невладината организација „Спасете ги децата“ (Save...