таг: профили

Трамп прави сопствена социјална мрежа

0
Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, чии профили на Фејсбук, Твитер и другите социјални мрежи се суспендирани...

Твитер ќе дели „жолти картони“ – Со пет ве брише засекогаш!

0
Во декември, Твитер веќе избриша некои лажни информации од профили, особено оние што сугерираат дека вакцините се...