таг: професор

Д-р Антовиќ: Мора да водиме сметка како да се мотивираат тимовите...

0
Професор д-р Светозар Антовиќ, дигестивен хирург одговарајќи на прашање на Сител ТВ колку се мотивирани тимовите за трансплантација вели: – Засега...

Спахиу: Регистерските таблички се симболична работа

0
Во третиот дел од Програмата 200 беше поканет Неџмедин Спахиу, професор по политички науки од...

Доктор Марија Ралева: Лекарите во пензија, здравството едвај преживува

0
Марија Ралева е член и редовен професор на Медицинскиот факултет во Скопје на Катедра за психијатрија и медицинска психологија и дел од Клиниката...

Што се случува кога заспивате со шминка на лицето?

0
Д-р Мона Коара, професор по дерматологија на универзитетот Јејл, вели дека кожата го користи спиењето како можност за регенерација и одмор од денот...

Проф. Трајковски: Врвот на овој бран се очекува за еден месец,...

0
Универзитетскиот професор Дејан Трајковски со неговите математичко статистички пресметки предвидува дека новиот бран предизвикан од омикрон сојот во земјава ќе го достигне врвот...

Познато e кога ќе го имаме пикот, ако денес имаме над...

0
Универзитетскиот професор Дејан Трајковски со неговите математичко статистички пресметки предвидува дека новиот бран предизвикан од омикрон сојот во земјава ќе го достигне врвот...

Бугарскиот историчар Топалов обвинува: Македонските историчари се фалсификатори!

0
Бугарскиот професор Кирил Топалов, член на Мешовитата историска комисија ги обвини македонските колеги за фалсификување. Според него токму ова е изворот...

Омикрон во Македонија ќе дојде со масоновото пристигнување на иселениците, пред...

0
Професор Дејан Трајковски во својата најнова ковид анализа потенцира дека новиот сој омикрон во Македонија ќе пристигне пред новогодишните празници. „Како што...

Д-р Даниловски: Штетниот делта плус сој ќе стигне и кај нас

0
Професор Д-р Драган Даниловски во разговор за порталот Фактор појаснува дека делта плус сојот кој веќе пристигна во соседните земји, е прашање...

Д-р Даниловски: Опасниот делта плус сој ќе стигне и кај нас

0
Професор Д-р Драган Даниловски во разговор за порталот Фактор појаснува дека делта плус сојот кој веќе пристигна во соседните земји, е прашање...