таг: Професорот

Д-р Пановски: Меѓу ковид и ангина сега попрво би избрал ковид

0
Професорот Никола Пановски им порача на заболените од ковид-19 повеќе да не трошат пари за тестирања, бидејќи тоа повеќе не е потребно. ...

Трајковски: На почетокот на август ќе има од 700 до 1.000...

0
Дејан Трајковски, професорот на битолскиот универзитет, кој честопати излегува со анализи и пресметки за ковид пандемијата вели дека се наоѓаме во петтиот бран...

Проф. Дејан Трајковски: Во следните шест месеци ќе заборавиме на коронавирусот

0
Професорот Дејан Трајковски во својата ковид-анализа констатира дека ни претстои период во кој ќе заборавиме на корона вирусот. Како што...

Проф. Трајковски предвидува дека може да бидеме првата земја во светот...

0
Професорот Дејан Трајковски, кој преку неговите математичко статистички анализи објавува свое видување за брановите на Ковид-19, смета дека три недели по започнувањето на...

Д-р Трајковски: Дали антиваксерите се еден вид садисти?

0
Професорот од Техничкиот факултет во Битола Дејан Трајковски, кој прави статистички анализи на податоците поврзани со епидемијата на ковид-19, во својата последна анализа...

Пановски: Укинете ги вакциналните сертификати, па ќе дојдам во Комисијата за...

0
Професорот Пановски Никола, за ТВ Телма, во телефонски разговор изјавил дека првенствено го оценил како несоодветен начинот на обраќање преку Фејсбук и вели...

Беќаровски: За децата омикрон е обична вироза, нема ниту една причина...

0
Професорот и доктор на Клиниката за токсикологија, д-р Нико Беќаровски вели дека за децата Омикронот претставува обична вироза, какви што имало секоја зима....

Д-р Марковски објаснува која е разликата меѓу грипот и омикрон

0
Професорот Вело Марковски објаснува во што се разликува епидемиолошки грипот од други респираторни инфекции, како на пример од омикрон. Марковски предупредува дека во...

На крај сите ќе се заразиме со коронавирусот, прогнозира директорот на...

0
Професорот Франсоа Балу, познат генетичар и директор на Институтот за генетика УЦЛ во Лондон, се огласи на Твитер и напиша дека на крајот...

Трајковски: Во јануари ќе имаме голем број заразени, ако не се...

0
Професорот по теоретска механика, Дејан Трајковски во својата нова ковид анализа вели дека ефективниот репродукциски број Rt останува маргинално под единица веќе 5...