fbpx

таг: прослави

70 години на тронот: Продолжуваат прославите за годишнината на кралицата Елизабета...

0
Во Британија започнаа четиридневните прослави по повод 70-годишнината од стапувањето на тронот на британската кралица Елизабета Втора. 96-годишната кралица ја откри раскошната парада од...

ТРЕТ ДЕН ВЕЛИГДЕН: Овој вторник е најсреќен во годината, еве што...

0
На некои места, велигденските прослави траат три дена. Тоа значи дека славењето и веселењето продолжуваат и во вторник. Ова е период кога...

Во еден месец, Меси двапати гостува во Каталонија?!

0
Лионел Меси одлета во Барселона за да го прослави роденденот на својата сопруга, неколку часа откако даде...

90 секунди со Петар: Малиот извидник откри што друго не сака...

0
Петар се прослави со неговата интересна реакција на изборот на грашок како главно јадење за групата извидници. Во изданието „90 секунди“ со...

ФОТО: Фудбалерите на ПСЖ за роденденот му подарија на Мбапе дрес...

0
Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе вчера го прослави својот 23. роденден. Францускиот играч од соиграчите во парискиот клуб, на гала вечерта доби...

Пијалок со кој слободно ќе јадете по слави, а ќе останете...

0
Време е на слави и прослави, па често не може да се избегне прејадувањето, пиењето на газирани сокови и алкохол. Доколку се чувстувате...

Бајден го прослави 79. роденден – тој е најстариот американски претседател...

0
Претседателот на САД, Џо Бајден, вчера го прослави својот 79. роденден, еден ден по медицинските...

Гасперини: Можев да бидам побогат во Премиер лигата, но помалку среќен

0
Тренерот на Аталанта, Џан Пјеро Гасперини ја прослави победата број 200 во Серија А, откако неговиот тим вчера го совлада Каљари со 2:1....

Дали треба да ѝ дадете шанса на старата љубов?

0
Родендените, семејни прослави, доаѓањето на новата година… ова се моменти кога ако сме сингл најчесто нѐ поттикнуваат да размислуваме што сме постигнале, кои...

ФОТО | Лејди Гага доби неодолив роденденски подарок: Нејзиното момче ја...

0
Пејачката го прослави 35-от роденден и се пофали со подарокот од своето момче, претприемач и ИТ гениј Мајкл Полански, кој пристигнал во...