fbpx
20 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: просек

Во Австрија годишно се фрлаат околу милион тони храна, а еве...

0
Секој Австриец, во просек, фрла 60 килограми храна годишно во ѓубре, покажува истражувањето на иницијативата против расфрлање храна. Вкупно, во Австрија годишно...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
20 ° C
20 °
20 °
34 %
2.6kmh
0 %
саб
18 °
нед
12 °
пон
12 °
вто
13 °
сре
15 °

Последни објави