fbpx

таг: пропушти

Киелини поради повреда надвор од терените неколку недели

0
Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Киелини ќе пропушти неколку недели поради повреда, објави официјалниот сајт на торинскиот клуб. Лекарскиот преглед открил повреда на...

Меси нема да биде повикан во репрезентацијата на Аргентина за претстојните...

0
Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси ќе ги пропушти следните натпревари на репрезентацијата на Аргентина. Тој нема да биде повикан во националниот тим...

Надал го пропушта Австралија опен?

0
Рафаел Надал по турнирот во Вашингтон ја пропушти речиси половина сезона поради повреда. Шпанецот и натаму е далеку од своето ниво што се...

Манчестер Сити ја доби битката на милионерите, Милан сеуште во игра...

0
Англискиот Манчестер Сити доминираше и пропушти многу шанси на дербито од Лигата на шампионите со ПСЖ, но мораше да прави пресврт за победа...

Повреда на Дончиќ, следува подолга пауза

0
Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ ги пропушти последните три гостувања поради повредата на скочниот зглоб, а се очекуваше да се врати на терен во...

Надал најави скоро враќање на терените

0
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, кој пропушти голем дел од оваа сезона поради операција на стапалото, тренира напорно и уверен е дека подготвено ќе...

Ристовски: Подготвен сум за Кил, дали ќе бранам зависи од тренерот

0
Голманот на Вардар, кој од здравствени причини го пропушти претходниот меч кај Алборг што црвено-црните го изгубија, сега е здрав за да биде...

Зајон Вилијамсон го пропушта стартот на новата сезона во НБА

0
Кошаркарот на Њу Орлеанс Пеликанс, Зајон Вилијамсон ќе го пропушти почетокот на новата сезона во НБА лигата поради повреда на стапалото по што...

Абрахам неизвесен за дербито со Јувентус

0
Напаѓачот на Рома, Тами Абрахам, може да го пропушти натпреварот од 8. коло во италијанското фудбалско првенство против Јувентус, објави „Калчомеркато“. Според...

Меси не тренира, тој дури и нема да игра против Еибар...

0
Лионел Меси ќе го пропушти последниот натпревар во сезоната на Барселона. Барселона утре игра против...