таг: пронајдени

Наводни човечки останки пронајдени меѓу остатоците од подморницата „Титан“

0
Американската крајбрежна стража верува дека се пронајдени човечки останки меѓу остатоците од туристичката...

Блокиран Нотингем во Британија, тројца мртви и еден уапсен

0
Британската полиција соопшти дека три лица се пронајдени мртви во централниот англиски град...

(ВИДЕО) Четири деца пронајдени живи во џунгла 15 дена откако авионот...

0
Четири деца, меѓу кои и 11-месечно бебе, беа пронајдени живи повеќе од две недели откако авионот со кој патувале се урнал...

Хорор во Оклахома: Пронајдени седум тела во куќа, меѓу нив две...

0
Телата на седум лица беа пронајдени во понеделникот во дом во Оклахома, соопштија...

Илјадници мртви фоки на дагестанскиот брег на Каспиското Езеро

0
Најмалку 2.500 угинати фоки се пронајдени на плажите на Каспиското Езеро во Русија, соопшти Министерство...

Хорор во Нов Зеланд: Во куфери купени на аукција, пронајдени остатоци...

0
Остатоците на две деца се пронајдени во куфери купени на аукција во магацин во Оукланд,...

Тела на 46 мигранти пронајдени во камион во Тексас

0
Најмалку 46 тела се пронајдени во приколка на напуштен камион на периферијата на Сан Антонио, Тексас. Advertisements ...

Пронајдени 14 тела по авионската несреќа во Непал

0
Пронајдени се остатоците од авионот кој неодамна исчезна во планините на Непал, соопштија надлежните. Авионот...

Во Јапонија пронајдени 10 лица од туристичкиот брод што исчезна вчера

0
Во Јапонија пронајдени се десет од вкупно 26 лица кои исчезнаа вчера откако туристичкиот брод...

Килограм шајки во стомакот! Ги голтал откако се откажал од алкохолот

0
Килограм шајки, завртки, навртки и ножеви биле пронајдени во стомакот на еден Литванец од страна...