таг: Промените

Ристовски извршен директор, Стоилов во тренерскиот тим на Вардар 1961

0
Вардар 1961 ги објави плановите и промените за новата сезона. Легендите Борко Ристовски и Стојанче Стоилов ставаат крај на активната кариера и ќе...

Како хороскопските знаци се справуваат со големите животни промени?

0
реклама ПРОМЕНИТЕ се дел од животот и сите ние во одреден момент треба да се...

Петков нема да го поддржи Борисов

0
Коалицијата на Продолжуваме со промените и Демократска Бугарија (ПП-ДБ), нема да поддржат влада...

Овие знаци се одлични личности кои не сакаат да се менуваат...

0
ПРОМЕНИТЕ се составен дел од животот. Некои луѓе можат брзо да се прилагодат на нови луѓе и ситуации, но има и такви кои...

Трите хороскопски знаци најмногу се плашат од промените и постојано и...

0
Промените се составен дел од животот. Има луѓе на кои им се допаѓа промената во сите нејзини форми бидејќи им е возбудлива, но...

Има промени во Уставот на Србија, во областа на правдата

0
Собранието на Србија го објави промените на Уставот, во областа на правдата, кој беше изгласан...

Јарецот се труди да заштеди, на Водолијата и треба сигурност

0
ОВЕН Ќе промените некои од вашите планови нагло и ќе бидете принудени да се прилагодите на туѓите барања. Можни се помали семејни...

Емерсон: Тешко е без кечап и путер, но ќе се навикнеме

0
Фудбалерот на Тотенхем, Емерсон Ројал ги коментираше промените во тимот по доаѓањето на тренерот Антонио Конте. Најпрво Италијанецот забрани кечап, мајонез и...

Василев: “Промените продолжуваат” ќе води преговори за новата бугарска Влада

0
Победникот на изборите во Бугарија, коалицијата на левиот центар „Промените продолжуваат“, ќе преговара за влада...

Ковид-прсти – нова нуспојава од ковид-19 која трае со месеци

0
Промените на кожата познати како „ковид прсти“ на нозете може да бидат несакан ефект во борбата на имунолошкиот систем против вирусот, покажаа новите...