fbpx
6 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: производството

Лидерите на ЕУ ветија дека ќе го забрзаат распоредувањето вакцини

0
Лидерите на Европската унија ветуваат дека ќе го забрзаат производството и ширењето на вакцините против ковид-19, бидејќи...

Се нормализира производството на вакцини во фабриката на „Фајзер“ во Белгија

0
По привременото одложување на производството на вакцини, фабриката „Фајзер“ во белгискиот град Пурс го врати распоредот на испораки до коминтентите во нормала, соопшти...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
81 %
0.5kmh
0 %
саб
19 °
нед
11 °
пон
12 °
вто
13 °
сре
6 °

Последни објави