fbpx
4 C
Skopje
недела, март 7, 2021

таг: производител

Адидас сака да го продаде брендот кој што го купи во...

0
Германскиот производител на спортска опрема Адидас планира да го продаде или да го издвои од компанијата помалку успешниот бренд Рибок. Адидас соопшти...

Продаде над 9,53 милиони автомобили во 2020 година – овој производител...

0
Водечкиот јапонски производител на автомобили, „Тојота моторс“ продаде над 9,53 милиони автомобили ширум светот во календарската 2020 година. Со тоа стана лидер во...

Продажбата на БМВ лани помала за 8,4 отсто

0
Германскиот производител на автомобили БМВ денеска објави дека лани е забележан пад на продажбата на нивните возила од 8,4 отсто....

Форд затвора три фабрики во Бразил

0
Американскиот производител на автомобили „Форд мотор ко“ денеска објави дека годинава ќе затвори три свои фабрики во Бразил поради отежнувачките...

„Епл“ и „Хјундаи“ ги здружуваат силите за самоуправувачки електричен автомобил

0
Јужнокорејскиот производител на автомобили „Хјундаи“ и американскиот технолошки гигант „Епл“ наскоро би можеле да го финализираат договорот за производство на самоуправувачки електрични автомобили,...

БМВ значително ќе го зголеми бројот на електрични возила

0
Германскиот производител на луксузни возила БМВ планира значително да го зголеми производството на електрични автомобили, изјави извршниот директор Оливер Зипсе за германскиот...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
56 %
1kmh
0 %
нед
4 °
пон
12 °
вто
10 °
сре
7 °
чет
10 °

Последни објави