fbpx
3 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: произведат

БиоНТек и Фајзер ќе произведат две милијарди вакцини

0
„БиоНТек“ и „Фајзер“ ќе произведат околу две милијарди дози од својата вакцина против коронавирус во 2021 година, најави денеска германската биотехнолошка компанија. ...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
87 %
0.5kmh
0 %
пет
17 °
саб
17 °
нед
10 °
пон
12 °
вто
8 °

Последни објави