fbpx
10 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: продолжува

А1 Македонија продолжува со едукативната програма за деца „Интернетот не е...

0
Од денес А1 Македонија продолжува со едукативни предавања за четвртоодделенците низ земјата, за безбедно користење на интернет, кои се во склоп на проектот...

Лигата на шампионите се враќа на спектакуларен начин, познатите веројатни состави...

0
По двомесечна пауза, вечерва продолжува натпреварувањето во Лигата на шампионите, а закажани се и првите натпревари од...

Покрај Шведска, ТВ-серијата „Зоки Поки“ ќе се емитува и во Норвешка

0
ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето во Шведска, пристига и најавата за емитување во Норвешка, на...

Владата дели субвенции за купување стан или куќа и до 20.000...

0
И оваа година продолжува спроведувањето на проектот „Купи куќа, купи стан“. По овогодинешното објавувањето на повикот за аплицирање за субвенциониран станбен кредит преку...

Се намалува бројот на вработени во индустријата

0
Продолжува трендот на намалување на бројот на работници во индустријата. Во декември лани во однос на истиот...

ВИДЕО: Гол на Елмас, Наполи во полуфиналето на Купот на Италија

0
Екипата на Наполи ја продолжува одбраната на трофејот кој го освои минатата сезона и е последниот полуфиналист во Купот на Италија откако...

Е. Пелистер подобар од Горица на контролата во Словенија

0
Екипата на Еурофарм Пелистер продолжува со контролните натпревари во пресрет на вториот дел од сезоната и во последниот натпревар ја совлада Горица...

Од четврток угостителите работат до 21 часот, ќе се разгледува можноста...

0
Се продолжува работното време на угостителските објекти. На денешната владина седница одлучено е од 21-ви месецов работното...

Путер од лешник, македонски производ по светски стандарди кој се продава...

0
Редовното консумирање лешници го продолжува животниот век за 20 проценти. Лешникот е храна за мозокот, го зголемува имунитетот, позитивно дејствува...

Епл планира да произведува автомобили

0
Американската технолошка компаниа Епл продолжува со развој на технологијата на автономни возила и планира во 2024 година да произведе патнички автомобил, што би...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
10 ° C
10 °
10 °
46 %
4.1kmh
0 %
нед
12 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави