fbpx

таг: продолжува

Украина: „Дајте ни артилерија, ќе си го вратиме Северодоњецк за 2...

0
Војната во Украина продолжува со жестоки борби во регионот на Северодоњецк каде украинските војници тврдат дека напредувале во жестоките улични борби....

Што се криело со векови во пирамидите изградени од античките Маи?

0
Појавата на пирамидите продолжува да интригира, но археолозите сега откриваат кои артефакти најчесто се наоѓаат во античките градби изградени од Маите. ...

WhatsApp ќе им овозможи на корисниците „тивко“ да ги напуштаат групите

0
WhatsApp продолжува да работи на развој на својата апликација, а новитетот што доаѓа ќе ги ослободи корисниците од некои непријатности. WhatsApp...

Русија продолжува со ракетни напади врз украински цели во Доњецк

0
Русија продолжува со ракетните напади врз градот Бахмут, во Доњецк, важен центар за украинската армија. Денеска имаше уште еден воздушен напад...

Како гласаше Македонија на Евровизија?

0
Продолжува читањето на бодовите доделени од стручните жирија од сите 40 земји на натпреварувачите во финалето на Евровизија. Во големото финале на...

Продолжува состанокот на министрите за надворешни работи на НАТО

0
Во Брисел продолжува состанокот на Северноатлантскиот совет на ниво на министри за надворешни работи. Генералниот...

Напади врз Чернигив, евакуација од Мариупол

0
Русија продолжува со напади врз северниот украински град Чернигив и покрај тоа што вети дека...

Вкупно 82 пациенти се лекуваат од ковид-19 во болниците, кај заразените...

0
Продолжува намалувањето на бројот на заразени и хоспитализарани од Ковид-19, покажува неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 21 до...

Сѐ уште се трага по исчезнатите по пожарот на траектот во...

0
Денеска продолжува потрагата по 12 лица, исчезнати по вчерашниот пожар на траектот што пловеше од...

ОН:Северна Кореја тестира нови ракети и развива нови технологии

0
Северна Кореја продолжува да ги развива своите нуклеарни и балистички програми, вклучително и капацитетот за...