таг: продолжи

Главната обвинителка на Њујорк бара казна од 370 милиони долари за...

0
Во Њујорк денеска продолжи судењето на Доналд Трамп со презентирање на завршните зборови на одбраната што ќе ги изнесат адвокатите во негово име,...

Косово го продолжи рокот за промена на српските со косовски регистарски...

0
Владата на Косово го продолжи рокот за замена на нелегалните регистарски таблички со...

Примирјето заврши, Израел ја продолжи борбата против Хамас во Газа

0
Израелската војска соопшти дека денеска ја продолжи борбата против Хамас во Газа, откако...

Диак преку Шкупи и Анкарагучу до екипата на Нант

0
Сенегалецот Ламине Диак својата кариера ќе ја продолжи во Франција, каде стави потпис на договор...

Биала уште две години во Работнички

0
Напаѓачот Марселин Гандо Биала ја продолжи верноста кон Работнички за нови две години. Тој стави...

Првиот фудбалер кој играл во петте дивизии во англискиот фудбал

0
Пели Радок Мпанзу го продолжи договорот со Лутон Таун што значи дека официјално ќе биде...

Сергеј Милинковиќ–Савиќ во Ал Хилал за 150 млн евра?!

0
Српскиот репрезентативец Сергеј Милинковиќ-Савиќ кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија. Како што дознава „Моцарт...

Димитријевиќ го продолжи договорот со рускиот Уникс Казан

0
Македонскиот кошаркарски репрезентативец Ненад Димитријевиќ го продолжи договорот со рускиот Уникс Казан. И покрај тоа...

Интер Мајами: После Меси, доаѓаат Суарез и Бускетс

0
Аргентинската мегаѕвезда Лионел Меси одлучи кариерата да ја продолжи во Интер Мајами и предизвика вистинска...

Брдаровски е третиот фудбалер кој нема да го продолжи со Шкупи

0
Владица Брдаровски е третиот фудбалер кој нема да го продолжи договорот со Шкупи и ќе...