fbpx

таг: продолжи

Македонските екипи ги дознаа термините за пролетните натпревари во СЕХА лигата

0
Регионалната ракометна СЕХА лига ќе продолжи на почетокот од февруари. Преостануваат уште шест кола од регуларниот дел од сезоната, а потоа следува плеј-офот...

Астон Вила го продолжи договорот со Емилијано Мартинез

0
Аргентинскиот голман Емилијано Мартинез го продолжи договорот со Астон Вила до летото 2027 година. Искусниот чувар на мрежата на „Вила Парк“ пристигна...

Црна Гора ја шокираше Хрватска, Шведска подобра од Русија

0
Црна Гора продолжи со одличните настапи на Европското првенство (ЕП) во ракомет, па така вечерва ја запиша првата победа во втората фаза од...

Педесетипетгодишниот Миура потпиша за нов клуб

0
Јапонската фудбалска ѕвезда Казујоши Миура и официјално ја продолжи својата кариера, потпишувајќи на 55-годишна возраст договор со четвртолигаш, каде тренер е неговиот повозрасен...

Барселона го продолжи договорот со Јумтити до 2026 година

0
Каталонскиот фудбалски гигант Барселона го продолжи договорот со дефанзивецот Самуел Јумтити. Новиот договор е со важност до 2026 година, објавено е на...

Саутемптон е заинтересиран за Бејл

0
Напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл може да ја продолжи кариерата во Премиер лигата. Според „Ел Национал“, за фудбалерот е заинтересиран Саутемптон,...

Мачковшек го продолжи договор со ПИК Сегед до 2024 година

0
Словенечкиот ракометен репрезентативец Борут Мачковшек ја продолжи соработката со ПИК Сегед до летото 2024 година. Оваа информација ја потврди и самиот клуб на...

Два клуба од МЛС сакаат да го ангажираат Суарез

0
Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Луис Суарез може да ја продолжи кариера во Америка. Според новинарот Николо Шира, за 34-годишниот Уругваец се заинтересирани два...

Два клуба од МЛС сакаат да го ангажираат Суарез

0
Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Луис Суарез може да ја продолжи кариера во Америка. Според новинарот Николо Шира, за 34-годишниот Уругваец се заинтересирани два...

Милан сака да го продолжи договорот со Ернандез до 2026 година

0
Дефанзивецот на Милан, Тео Ернандез може да го продолжи договорот со клубот, тврди новинарот Николо Шира. Според добриот познавач на италијанскиот фудбал,...