таг: продолжението

Бостон во продолжение славеше против Голден Стејт

0
Бостон Селтикс славеа пред своите гледачи по продолжението против Голден Стејт со 121:118 и со тоа го забележаа осмиот триумф во низа. Стеф...

Ќе се снима „Џокер 2“

0
Продолжението на филмот „Џокер“ со повторно учество на американскиот глумец Хоакин Феникс ќе се прикажува во кината од 4 октомври 2024 година, објави...

Циндриќ по повредата се враќа на ракометните терени

0
Добри вести за ракометната секција на Барселона пред продолжението на сезоната во Лигата на шампиони во која овој тим ја брани титулата најдобар...

Соколов ја реши ФМП Академија

0
Во продолжението од пет минути, бекот на Еуро Никел постигна 12 од вкупно 14 поени кои ги даде неговиот тим. ...