таг: продолжат

Штрајкот на приватните специјализанти продолжува и утре

0
Приватните специјализанти ќе продолжат со генералниот штрајк и во текот на утрешниот ден. Како што информираат оттаму, времетраењето на штрајкот е во зависност...

Поддршката од САД со оружје и обука за Украина продолжува, од...

0
Соединетите Држави се решени да продолжат силно да ја поддржуваат Украина со оружје, обука и професионални совети за употреба на тактики за војување...

НАТО потврди дека ќе продолжи да ја поддржува Украина во 2024...

0
Членките на НАТО јасно потврдија дека ќе продолжат да и даваат на Украина голема воена, економска и хуманитарна помош, соопштено е денеска од...

Зеленски: Не смееме да дозволиме непријателот да преземе иницијатива

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика Украинците да продолжат да пружаат отпор, соочени со, како што кажа, очекуваните руски напади врз цивилната инфраструктура...

Во Брисел продолжува самитот на Европскиот Совет

0
Лидерите на Европската унија денеска ќе го продолжат самитот на кој ќе разговараат...

Српското собрание ја продолжува расправата за Косово

0
Пратениците во српското собрание денеска ќе ја продолжат расправата за косовското прашање. На вчерашната седница...

Продолжуваат преговорите меѓу Украина и Русија

0
Мировните преговори меѓу Украина и Русија ќе продолжат денеска преку интернет, најави вчера шефот на...

ТАСС: Преговорите помеѓу Русија и Украина продолжуваат вечерва

0
Мировните преговори меѓу Русија и Украина ќе продолжат вечерва, јави руската државна новинска агенција ТАСС....

Селекторот Петраков убеден дека Украина ќе игра против Шкотска

0
Фудбалскиот селектор на Украина, Олександр Петраков, инсистира дека ќе продолжат подготовките за плеј-оф натпреварот за Светското првенство...

СЗО се огласи по кренатата паника за вакцината на АстраЗенека

0
Засега, земјите мора да продолжат да ја користат вакцината на АстраЗенека против Ковид-19, соопшти Светската здравствена организација, откако голем број земји престанаа да...