fbpx
12 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: Проди

Романо Проди: Итно нова влада во Италија!

0
Поранешниот италијански премиер Романо Проди, кој ја воведе Италија во еврозоната, рече дека „Европа се плаши од...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
58 %
7.2kmh
0 %
саб
11 °
нед
11 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °

Последни објави