таг: продемократски

Затворски казни за демократски активисти кои се обидоа да избегаат од...

0
Кинескиот суд денеска осуди 10 продемократски активисти и демонстранти кои се обидоа да побегнат од Хонг Конг на затворски казни од седум месеци...