таг: програма

Ослободи го умот: Дезинформации за убиството на Вања; руска пропаганда; говор...

0
Програма во живо на ЦИВИЛ, со заеднички наслов ОСЛОБОДИ ГО УМОТ, посветена на борбата против дезинформациите, пропагандата и хибридните закани. За дезинформации,...

Обединети нации: 9 од 10 луѓе во Газа не можат да...

0
Висок претставник на Светската програма за храна на Обединетите нации денеска предупреди дека...

ОН предупредуваат на опасност од глад во Газа

0
Светската програма за храна на Обединетите нации (WFP) предупреди на опасноста од масовен недостиг на храна и широко распространет глад во...

Светската програма за храна предупреди дека драстично ќе се зголеми бројот...

0
Светската програма за храна (WFP) денеска предупреди дека намалувањето на финансирањето во хуманитарни...

ОН: Четири милиони Авганистанци ќе добијат помалку храна поради недостиг на...

0
Светската програма за храна на ОН беше принудена да ги намали оброците за...

Роналдо го контактирал Мурињо за да биде тренер на Бразил

0
Бразил бара тренер со харизма, искуство и квалитетна програма. Неуспехот на Мундијалот донесе заминување на Тите и...

Денеска се гаси „Интернет експлорер”

0
„Мајкрософт” ја исклучува својата програма „Интернет експлорер” по 27 години. Од денеска, „Мајкрософт” ќе престане да обезбедува техничка поддршка за најновата верзија на...

Денеска се гаси „Интернет експлорер”

0
„Мајкрософт” ја исклучува својата програма „Интернет експлорер” по 27 години. Од денеска, „Мајкрософт” ќе престане...

Разговорите за иранската нуклеарна програма ќе продолжат во август

0
Претставникот на иранскиот тим за преговори за нуклеарната програма Абас Аркачи вели дека следната рунда разговори во...

Модерна договори испорака на 500 милиони вакцини за програмата Ковакс

0
Глобалната програма за правична распределба на вакцини Ковакс потпиша прелиминарен договор со Модерна за купување 500 милиони дози од својот препарат против Ковид-19,...