таг: прогласи

Диерон Фокс, најдобар играч во неизвесните завршници

0
НБА го прогласи бекот на Сакраменто Кингс, Диерон Фокс за најдобар играч во неизвесните завршници....

(ВИДЕО) Нов Зеланд прогласи национална вонредна состојба поради големите поплави

0
Нов Зеланд денеска прогласи национална вонредна состојба по трет пат во својата историја,...

Ердоган: Тримесечна вонредна состојба во зоната на земјотресот во Турција

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ги прогласи за зона на катастрофа 10-те провинции погодени...

САД во мај ќе прогласат крај на пандемијата на ковид-19

0
Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден најави дека ќе прогласи крај на здравствената криза предизвикана...

Бајден прогласи голема катастрофа во Калифорнија по бурите

0
Американскиот претседател Џо Бајден прогласи голема катастрофа во Калифорнија по силните зимски бури кои доведоа...

Бајден прогласи вонредна состојба во Калифорнија – најмалку 19 загинати

0
Американскиот претседател Џо Бајден прогласи вонредна состојба во Калифорнија поради снежното невреме. Најмалку 19 луѓе загинаа во временските неприлики од...

Продуцентот Харви Вајнстин прогласен за виновен за силување и напад

0
Поротата во Лос Анџелес го прогласи Харви Вајнстин, поранешен холивудски филмски магнат, за виновен за силување на неидентификувана жена. ...

Mеси “МВП”, Мартинез најдобар голман, а Фернандез најдобар млад играч!

0
ФИФА ги прогласи најдобрите по крајот на Светското првенство во Катар, а меѓу нив доминираа играчи од...

Вонредна состојба во Ел Пасо поради приливот на мигранти преку мексиканската...

0
Градоначалникот на тексашкиот град Ел Пасо прогласи вонредна состојба поради зголемениот број мигранти кои пристигнуваат во градот, од кои илјадници се...

Мајмунските сипаници вонредна здравствена состојба во САД

0
Американскиот претседател Џозеф Бајден ја прогласи мајмунската сипаница за вонредна состојба за јавно здравје во...