таг: проба

Сонда на НАСА треба да се урне на астероид и да...

0
Националната аеронаутичка и вселенска агенција (НАСА) денеска ќе изврши проба со контролирано уривање на летало со цел менување на правецот на...

„Златното момче“ на Барса: Реал Мадрид ми кажа дека не сум...

0
Младата ѕвезда на Барселона, Педри открива дека бил на проба во Реал Мадрид, поминал една недела во школата по што му били кажано...

Британската влада одобри тестирање на комбинација од вакцините на Фајзер и...

0
Научниците од универзитетот во Оксфорд, Велика Британија започнуваат проба за мешање на дози на две различни вакцини на COVID-19, во надеж дека може...