таг: пријател

Не сметајте на нив: Овие хороскопски знаци се најлошите пријатели

0
ОДРЖУВАЊЕТО пријателства е предизвик. Добар пријател е некој кој секогаш ќе биде покрај вас и ќе ве води низ животот. За пријателството да...

Видеолотарија Касинос Австрија спонзор на скијачкиот клуб Меденица

0
Видеолотарија Касинос Австрија продолжува да биде пријател на спортот. Под слоганот Играј со најдобрите, обезбедивме спонзорство...

Шредер: Путин сака да преговара за решение за Украина

0
Поранешниот германски канцелар Герхард Шредер, кој е и пријател на рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека шефот на Кремљ сака да...

Важат за НАЈОДГОВОРНИ ЗНАЦИ НА ЗОДИЈАКОТ: Лојални пријатели и партнери

0
Ако имате пријател или партнер кој е роден во овој хороскопски знак, сигурно имате голема среќа. Стабилност, скромност, лојалност, разбирање… Многумина ќе...

Ги следи во чекор – Среќата им е најголем пријател на...

0
Среќата е нивен пријател број еден, а тие се големи среќници што токму со неа „склучиле пакт“. Овие хороскопски знаци секогаш се...