таг: пријавени

Зголемен е бројот на заболени со овчи сипаници, пријавени се 825...

0
Во текот на март пријавени сe вкупно 1.431 заболени од акутни заразни заболувања што е зголемување за 27 проценти во однос на февруари....

Хоспитализирани уште девет лица со голема кашлица, вкупно 399 случаи во...

0
Пријавени се 50 нови случаи на голема кашлица во периодот од 29 март до вчера, со намалување од 21,9 отсто споредено со претходниот...

За една недела пријавени 72 нови случаи на голема кашлица, седум...

0
Од 15 до 21 март, пријавени се 72 нови случаи на голема кашлица. Во однос на географската дистрибуција, најголем дел од случаите се...

За една недела 43 нови случаи на голема кашлица, четири бебиња...

0
Од 8 до 14 март пријавени се 43 нови случаи на голема кашлица, со 14 отсто намалување споредено со претходниот седмодневен период, објави...

Од нови 50 случаи на голема кашлица за една недела 43...

0
Од 1 до 7 март, пријавени се 50 нови случаи на голема кашлица. Во однос на географската дистрибуција, најголем дел од случаите се...

Бројот на заболени од голема кашлица во Србија не се намалува,...

0
Заклучно со вчера (недела) во Србија има 565 пријавени случаи на...

Торнадо ги погоди Тексас и Оклахома: Едно лице загина, десетици се...

0
Американската национална метеоролошка служба соопшти дека торнада биле пријавени и во Тексас и Арканзас, а системот на бура се движи понатаму...

Нуклеарката Запорожје исклучена од мрежата поради руско гранатирање

0
Напади на руските сили беа пријавени денеска низ големи области на Украина, при...

Први смртни случаи од мајмунски сипаници надвор од Африка

0
Прво Јужна Америка, неколку часа подоцна Европа: пријавени првите смртни случаи од мајмунски сипаници надвор од Африка. СЗО претходно објави пет...

СЗО: Бројот на нови инфекции со коронавирус и смртни случаи паѓа...

0
Бројот на нови инфекции со коронавирус и смртни случаи пријавени на глобално ниво во минатата...