fbpx
14 C
Skopje
среда, февруари 24, 2021

таг: причинителот

Ново откритие за Ковид-19

0
Коронавирус сличен на причинителот на глобалната пандемија е пронајден во крвта на пет лилјаци кои живеат во Тајланд. SARS-CoV-2, вирусот што предизвикува Ковид-19,...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
14 ° C
14 °
14 °
51 %
6.7kmh
0 %
сре
12 °
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
13 °

Последни објави