fbpx

таг: причина

Влегол само да уплати спортска, а завршил со Супер милионер џек...

0
Велат случајности не постојат и сè се случува со причина. Најновата потврда на оваа теза е 16-от ...

Зошто инфекцијата со омикрон е поблага од делта сојот, објаснуваат научници...

0
Научниците идентификуваа можна причина зошто инфекцијата со омикрон е поблага од другите варијанти на коронавирус. Истражувањата покажаа дека омикронот е почувствителен на...

Прва победа на Ангели, Гостивар триумфираше во Куманово

0
Екипата на Ангели има причина за радост откако по дванаесетте порази од стартот на сезонава, денеска се израдува на првата победа во елитното...

Коронавирус трета причина за смртност во САД минатата година

0
Ковид-19 бил трета причина за смртност во САД во 2020 година, зад кардиоваскуларните болести и карциномот покажуваат привремените податоци на американските здравствени власти....

Од вирусот Западен Нил, кој беше кобен за Мира Фурлан, само...

0
Иако официјалната причина за смртта на познатата актерка Мира Фурлан сè уште не е соопштена, хрватските медиуми пренесуваат дека добиле информација од...