таг: приходите

Фон дер Лајен: ЕУ ќе ги користи приходите од замрзнатите руски...

0
Европската унија ќе ги користи приходите од руските финансиски средства кои се чуваат во европските банкарски институции за колективно купување оружје за Украина,...

Занаетчии: Неработна недела негативно ќе се одрази врз еснафот

0
Намалување на приходите, поголеми гужви во сабота за шопинг и пазарување, намален број на туристи но и на вработени.Ова се дел од негативните...

Поради Ковид- 19, најбогатите фудбалски екипи ќе загубат над 2 милијарди...

0
Намалување на приходите за вкупно 2.2 милијарди евра ќе забележат најбогатите европски фудбалски клубови до крајот на актуелната сезона, како последица економските и...