fbpx
17 C
Skopje
четврток, февруари 25, 2021

таг: приходите

Занаетчии: Неработна недела негативно ќе се одрази врз еснафот

0
Намалување на приходите, поголеми гужви во сабота за шопинг и пазарување, намален број на туристи но и на вработени.Ова се дел од негативните...

Поради Ковид- 19, најбогатите фудбалски екипи ќе загубат над 2 милијарди...

0
Намалување на приходите за вкупно 2.2 милијарди евра ќе забележат најбогатите европски фудбалски клубови до крајот на актуелната сезона, како последица економските и...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
42 %
0.5kmh
0 %
чет
16 °
пет
17 °
саб
17 °
нед
11 °
пон
12 °

Последни објави