fbpx

таг: притисоци

Во многу руски градови протести против инвазијата врз Украина

0
И покрај апсењата, бројните притисоци и информативниот мрак, во многу градови во Русија се одржуваат...

Жените потврдија: Партнерите ни предизвикуваат поголем стрес отколку децата!

0
Постојаните притисоци создадени од самиот факт дека сте родител можат да остават трага на човекот. Но, една нова студија открива дека жените...