таг: присутен

Д-р Даниловски: Дојде време граѓаните поопуштено да се посветат на празнувањата

0
Ковидот е присутен, но циркулира со далеку помал интензитет отколку порано. Затоа, мерките се олабавени. Конечно е дојдено време граѓаните поопуштено да се...

Абрамович е присутен на преговорите меѓу Русија и Украина во Истанбул

0
Агенцијата „Ројтерс“ пренесува дека Роман Абрамович е присутен на руско-украинските мировни преговори во Истанбул. Потсетување, портпаролот на олигархот и милијардер...