таг: пристап

Фон дер Лајен: Треба да го поддржиме патот на Западниот Балкан...

0
Во изминативе години ја сменивме брзината во нашиот пристап кон Западен Балкан, но сфативме дека не е доволно само да чекаме регионот да...

Со пристап до интернет 98,6 проценти од домаќинствата

0
реклама Пристап до интернет во домаќинствата имаат 98,6 проценти од анкетираните во Испитувањето на јавното...

„Мајкрософт“: Кинески хакери упаднаа во мејловите на американската влада

0
Хакери со седиште во Кина добија пристап до сметките за е-пошта на околу 25 организации, вклучително и владини агенции, велат од...

Нема куќа во Македонија без интернет

0
Вкупниот број претплатници на пристап до Интернет со широк опсег во вториот квартал годинава изнесува 502 200, а пристап преку мобилни мрежи (2G/3G/4G)...

Трамп конечно има своја социјална мрежа

0
Мобилната апликација за пристап до социјалната мрежа „Трут сошл“ (Truth Social), развиена на иницијатива на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, е достапна во...

Брисел: Нема пристап до документи за наводниот словенечки „нон-пејпер“

0
Европскиот совет одби пристап до документи „од секаков вид и на кој било достапен јазик што се...

ФОТО | Соберете идеи за уредување на животниот простор: Ѕирнете во...

0
Скандинавскиот пристап на уредување на ентериерот е многу популарен токму поради минималистичкиот принцип, светлите бои и свежината со која зрачи… ...

Дали сте знаеле дека кикириките се одличен извор на растителен протеин?

0
Да се има пристап до постојан прилив на здрави закуски отсекогаш бил клучот за да остане „разумен“ во текот на денот. Бидејќи...

СЗО: На Ковакс механизмот му треба итно финансирање од четири милијарди...

0
На меѓународниот механизам за пристап до вакцините против коронавирус – Ковакс му треба итно финансирање од над четири милијарди долари, изјави денеска генералниот...