таг: пристаниште

Потпишан финалниот договор тежок две милијарди евра за изградба на пристаништето...

0
Најголемото албанско пристаниште Драч е подготвено да го започне процесот на изградба откако попладнево Владата и компанијата „Игл Реал Естејт Девелопмент“...

Отплови првиот брод со хуманитарна прехранбена помош за Африка од Украина

0
Бродот „Brave Commander“ го напушти украинското пристаниште Пивдени, со првиот товар со хуманитарна прехранбена помош...

Пратката со жито го напушти украинското пристаниште Бердјанск

0
Трговски брод со 7.000 тони жито го напушти украинското пристаниште Бердјанск, окупирано од Русија, што е прва таква пратка откако Москва...

Ризик од појава на епидемија на колера во Мариупол

0
Во опустошеното пристаниште Мариупол во Азовското Море, кое со месеци беше под руска опсада пред...

Запленет кокаин во Драч – дрогата била сокриена во пакети со...

0
о најголемото албанско пристаниште Драч, откриена и запленета е нова количина на кокаин, овој пат во контејнер...

Запленети 11 килограми кокаин во Драч: Бил сокриен во контејнер со...

0
Во албанското пристаниште Драч, во контејнер со банани откриени и запленети се најмалку 11 килограми кокаин, јави дописничката на МИА од Тирана. ...

Во контејнер со банани пронајдени 100 килограми кокаин на атинското пристаниште

0
На атинското пристаниште Пиреас, во внатрешноста на контејнер полн со банани биле откриени и запленети 100 килограми кокаин, распределен во 90 пакувања, објавија...