таг: пристаништето

Почнаа најголемите маневри на НАТО од почетокот на Студената војна

0
Американскиот десантен брод Ганстон Хол денеска исплови од пристаништето Норфолк и го означи почетокот на најголемите воени вежби на НАТО од Студената војна,...

ВИДЕО: И јахтата на бившиот на Северина изгоре во страшниот пожар...

0
Во пристаништето Каштела во Каштел Гомилица, Хрватска, синоќа, на 29 мај, околу 20:15 часот избувнал пожар на повеќе бродови. Пожарот...