таг: природен

Зошто е добро да плачеме кога ни е тешко?

0
Плачењето е природен човечки одговор на низа емоции, вклучувајќи тага, радост, тага и фрустрација. Истражувањето спроведено во САД покажало дека жените плачат во...

Русија ја прекина испораката на природен гас за Финска

0
Русија ја прекина испораката на природен гас за Финска по нејзината кандидатура за членство во...

„Гаспром“ ја запира испораката на гас и во Бугарија

0
„Булгаргаз ЕАД“ доби известување дека испораките на природен гас од „Гаспром експорт“ ќе бидат прекинати...

ЕУ постигна договор за гас со САД

0
Соединетите држави и Европската унија постигнаа голем договор за течен природен гас во петокот во...

Направете си домашен јаболков оцет

0
Домашниот јаболков оцет е природен производ кој лесно се прави, а има неверојатни лековити и хранливи својства. Може да се  користи за...