fbpx
4 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: приреди

Жал ми е што вака заминувам- Лино Червар поднесе оставка!

0
Аргентинската селекција приреди изненадување на Мундијалот во Египет, совладувајќи ја репрезентацијата на Хрватска со 23-19 (12-12), во рамките од второто коло во главната...

Евролига: Изненадување во Пиреја, Фенербахче зареди со победите

0
Францускиот Асвел Вилербан приреди вистинско изненадување кој ја прекина лошата серија на порази со триумф на гости кај Олимпијакос со 63:69. По...

Шестолигашот Чорли испиша историја во англискиот ФА куп

0
Аматерската екипа на шестолигашот Чорли го приреди најголемото изненадување во третото коло во ФА куп на Англија, совладувајќи го вечерва второлигашот Дерби Каунти, предводен од поранешниот...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
70 %
2.6kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
2 °

Последни објави