таг: припадна

Профил на Зеленски

0
Му препишуваат несериозност, а нему му припадна најтешката улога да ја предводи Украина во воениот конфликт со Русија. Володимир Зеленски како...

МЗТ Скопје го совлада Пелистер

0
Македонското кошаркарско дерби во Втората АБА лига им припадна на кошаркарите на МЗТ Скопје кои со убедливи 80-64 славеа во  „балонот“ во Осијек...