таг: принцот

Уште еден член на кралското семејство сака да си ја побара...

0
Принцот Ендру сака да ги следи стапките на принцот Хари и да стане Американец. Инсајдерот вели дека „Ендру е помалку загрижен за...

Хари и Меган поставиле услов кон кралското семејство со цел да...

0
Принцот Хари и Меган Маркл наводно му поставиле ултиматум на кралското семејство во врска со нивното присуство на крунисувањето на кралот Чарлс III....

Половина милион евра за победа во финалето на Светското клупско првенство

0
Саудискиот милијардер, принцот Ал Валид бин Талал Ал Сауд, одлучи да ги награди фудбалерите на Ал-Хилал со...

Принцот Хари никогаш не бил поомразен, Британците не го сакаат во...

0
Принцот Хари никогаш не бил поомразен во Велика Британија, покажуваат новите анкети спроведени од локалните медиуми. Некогаш најпопуларниот член на британското кралско семејство...

Ги сруши сите рекорди: За само еден ден продадени се 1,43...

0
Мемоарите на принцот Хари „Spare“, кои вклучуваат искрени откритија за членовите на британското кралско семејство, го соборија рекордот на продажба од првиот ден...

Принцот Хари откри што кралицата Елизабета ја прашала Меган кога првпат...

0
Принцот Хари во своите мемоари откри што кралицата Елизабета Втора ја прашала Меган на нивниот прв состанок. Меган и Елизабет првпат се...

Ова е најпродаваната автобиографска книга во историјата

0
АВТОБИОГРАФИЈАТА на принцот Хари под името Резервна е најпродаваната нефикциона книга во историјата, објави нејзиниот издавач во вторникот, откако веќе има продадено 400.000...

Хари во своите мемоари тврди дека Вилијам физички го нападнал поради...

0
ПРИНЦОТ ХАРИ во својата книга Spare тврди дека неговиот брат Вилијам физички го нападнал поради бракот со Меган Маркл, објави Гардијан. Во...

Меган и Хари открија која песна свирела за нивниот прв танц

0
ПРИНЦОТ Хари и Меган Маркл објавија клип во кој зборуваат за нивната свадбена прослава, која досега беше криена од очите на јавноста, како...

Мајката на Филип се откажала од највредното нешто што го имала:...

0
Со цел принцот Филип да и направи веренички прстен за својата идна сопруга, неговата мајка решила да му подари накит што се гледа...