fbpx
3 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: Примиано

Градоначалник ги изгубил изборите иако бил единствен кандидат

0
Италијанецот Примиано ди Мауро од партијата „Лига“, не успеа да стане градоначалник во градот Лезина, иако бил единствeниот кандидат на листата. Лезина е...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
75 %
3.1kmh
0 %
нед
12 °
пон
12 °
вто
13 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави