таг: приклучување

Путин утре ќе потпише документи за анексија на окупираните украински региоини

0
Владимир Путин утре ќе одржи церемонија за приклучување на четирите окупирани украински региони кон Русија,...

Финскиот парламент денеска гласа за барањето за влез во НАТО

0
Финскиот парламент најверојатно денеска ќе гласа за барањето за приклучување на земјава во НАТО, што...

Шведска го потпиша барањето за прием во НАТО

0
Шведска потпиша официјално барање за приклучување кон НАТО, еден ден откако Стокхолм објави дека ќе...