fbpx
4 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: приближувањето

Во пресрет на изборите бугарските партии ја заоструваат реториката кон Македонија

0
Со приближувањето на парламентарните избори, политичките партии во Бугарија продолжуваат да ги зацврстуваат своите негативни ставови кон Македонија. Министерката за надворешни работи Екатерина...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
70 %
2.6kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
2 °

Последни објави