таг: Прешево

Македонски државјанин фатен со шверцуван часовник вреден 115 000 евра на...

0
Српската гранична полиција спречила криумчарење на граничниот премин Прешево во Србија, кога вчера македонски државјанин бил фатен како поседува луксузен часовник...