таг: претходните

ДАЛИ УСПЕВА ТРИКОТ СО ОРИЗ? Најпознатите компании дадоа одговор како да...

0
реклама Спротивно на претходните совети што ги прочитавте на Интернет, Apple и Samsung објавија упатства...

Девет жртви и десетици ранети во три нови оружени престрелки во...

0
По претходните три масовни престрелки што ги потресоа Соединетите Американски Држави, викендов се случиле уште три такви престрелки во уште три...

Што е ProtonMail од каде пристигнуваат дојави за бомби?

0
Претходните денови имавме прилика да прочитаме неколку вести за дојави за бомби во големите трговски центри низ Србија, а веќе со месеци има...

Во Бугарија рекорд во ковид-бројките, најмалку вакцинирани во ЕУ

0
Бројот на новите инфекции во претходните 24 часа достигна 5.863, додека 243 лица...

Сè за бременост, коронавирусот и вакцините: Трансфер од мајка на бебе...

0
Претходните студии покажаа дека бремените жени се изложени на поголем ризик од потешка форма на ковид – 19 од другите, но последиците...

Во САД во последните 24 часа починале 4.336 лица, најмногу од...

0
Во претходните 24 часа во САД се регистрирани 4.336 смртни случаи од коронавирус, што е најголем дневен биланс на смртни случаи откако лани...

Шеф Бранко Попоски празнично готви за читателите на „Слободен печат“: Чоколаден...

0
За разлика од претходните години, во пресрет на оваа година, кога ќе ги замислиме своите цели што сакаме да ги постигнеме во следната...