fbpx

таг: претстојниот

Ѓоковиќ го нема на промотивниот спот на Австралија Опен

0
Настапот на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на претстојниот грен-слем турнир Австралија Опен сè уште е неизвесен. Ѓоковиќ речиси деценија ипол е...

Крстевски: Со максимална борбеност против Шпанија

0
Македонската кошаркарска репрезентација интензивно се подготвува за претстојниот натпревар против светскиот првак Шпанија во рамки на воведното коло од мундијалските квалификации. Новиот...

Лапорта оптимист пред Ел Класико: Сигурен сум дека Барса ќе победи

0
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, зборуваше за претстојниот натпревар од Ла Лига со Реал Мадрид. – Имам добро чувство. Победивме два меча, играчите...

Следува крајно алармантен Извештај на ОН за климатските промени

0
Претстојниот извештај на ОН за климатските промени и дава на меѓународната заедница најјасно предупредување за опасностите од забрзување на климатските промени, изјави денеска...

Панчев за Ибрахимовиќ: Го има она балканското во себе

0
Коментирајќи го претстојниот меч помеѓу Црвена Звезда и Милан за Спорт Клуб, легендарниот Дарко Панчев изјави дека...