таг: претставник

Борел ги повика земјите-членки на ЕУ да испратат повеќе муниција во...

0
Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел ги повика земјите-членки на Европска Унија повеќе да направат за снабдување со...

Борел: Ќе предложиме режимот на санкции за човекови права на ЕУ...

0
Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедност Жозеп Борел денеска најави дека на европските министри учесници на заседанието на Советот за...

Борел: ЕУ започнува поморска мисија против Хутите

0
Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел рече дека целта на мисијата ќе биде заштита на комерцијалните бродови и...

Украинската влада побара од Врховната Рада да го раскине договорот за...

0
Владиниот претставник во украинската Врховна Рада, Тарас Мелничук, денеска изјави дека украинската Влада му предложила на Парламентот да го раскине договорот за слободна...

Обединети нации: 9 од 10 луѓе во Газа не можат да...

0
Висок претставник на Светската програма за храна на Обединетите нации денеска предупреди дека...

Борел: Неопходно да се воспостави „хуманитарна пауза“ во Појасот Газа

0
Високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Жозеп...

Борел ги покани израелскиот и палестинскиот министер за надворешни работи на...

0
Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жосеп Борел, го покани...

ЕУ ја повика Србија да ги повлече војниците од границата со...

0
Високиот претставник на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика, Жозеп Борел, ја повика Србија веднаш да го запре трупањето...

Арслан: Во последните 15 минути бевме подобриот тим на теренот

0
Македонскиот претставник Шкупи е елиминиран од Левски откако го загуби и вториот натпревар (1-0) од...

Шкупи: Победата му ја посветуваме на Валид Хамиди

0
Македонскиот претставник Шкупи го победи литванскиот тим Хегелман со убедливи 0:5 во првиот натпревар од...