fbpx
4 C
Skopje
недела, март 7, 2021

таг: претседателство

Воопшто не им е лесно: За Иванка Трамп и сопругот нема...

0
По четири години претседателство на Доналд Трамп, кое значеше многу превирања во САД и особено по побуната во Капитол, иднината на општествениот...

Механизам на ЕУ за „наредната генерација“: Постигнат договор за закрепнување и...

0
Германското претседателство и Европскиот парламент синоќа постигнаа прелиминарен договор за Механизмот за закрепнување и отпорност на кој отпаѓа најголем дел од...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
56 %
1kmh
0 %
нед
4 °
пон
12 °
вто
10 °
сре
7 °
чет
10 °

Последни објави