таг: Претседателството

ЕУ ја намалува потрошувачката на енергија за 11,7 отсто до 2030...

0
Европскиот совет денеска соопшти дека Претседателството на Европскиот совет и преговарачите на Европскиот...

Јанша: На шести октомври ќе се одржи невообичаен самит на ЕУ

0
Словенија која од први јули го презема претседателството со Европската унија ќе организира ЕУ самит на шести...

Додик: Не го прифаќаме Шмит за нов Висок претставник за БиХ

0
Претседателот на Претседателството на Босна и Херцеговина (БиХ), Милорад Додик, за Срна изјави дека Република Српска не...

ЦДУ го потврди Армин Лашет за кандидат за германски канцелар

0
Претседателството на германската владејачка партија ЦДУ го поддржа Армин Лашет во кандидатурата за канцелар на парламентарните избори...

Додик: Или БиХ достојно ќе го почитува Дејтонскиот договор или ќе...

0
Претседателот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик изјави дека БиХ или доследно ќе ги почитува одредбите од...

Додик позитивен на коронавирус, во стабилна состојба

0
Српскиот член и претседател на Претседателството на БиХ, Милорад Додик е позитивен на коронавирусот, соопшти Универзитетскиот клинички центар на Република Српска (УКЦ РС)....

Лавров: Русија е еден од гарантите на Дејтонскиот договор и ги...

0
Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик и раководството на Република Српска вечерва го пречекаа министерот за надворешни работи на Руската...