таг: претседателка

Османи: Белград ја спречува интеграцијата на Србите во институциите на Косово

0
Косовската претседателка Вјоса Османи упати низа обвинувања за Србија на седницата на Советот...

Грузиската претседателка Зурабичвили: Русија ја започнува својата хибридна стратегија за да...

0
Грузиската претседателка Саломе Зурабичвили по серија изјави во меѓународниот печат, вчера во интервју за Си-Ен-Ен изјави дека контроверзниот нацрт-закон за странски агенти е...

Георгиева: МЗ ќе испрати информација за од наредниот месец да биде...

0
Доктор Александра Георгиева, претседателка на Здружението на лекари-специјализанти, информираше дека на денешната средба во Министерството за здравство им било кажано дека МЗ ќе...

Османи контра Хил за тврдењето дека Србија е поблиску до НАТО...

0
Косовската претседателка Вјоса Османи се спротивстави на тврдењето на американскиот амбасадор во Белград Кристофер Хил дека Србија е поблиску до НАТО...

Акане: Путин не може да ја избегне правдата

0
Новоизбраната претседателка на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Томоко Акане, изрази цврсто уверување дека рускиот претседател Владимир Путин, против кого судот во Хаг издаде...

Избори во Републиканската партија: Прв пораз на Трамп, Хејли победи во...

0
Кандидатката за претседателка номинирана од Републиканската партија Ники Хејли победи на партиските прелиминарни избори во сојузната држава Вашингтон, забележувајќи ја првата победа во...

ФАШИСТИЧКО ДЕФИЛЕ ВО ИТАЛИЈА: Инцидент, морбиден потсетник или реалност

0
ЏАБИР ДЕРАЛА Не е важно дали премиерката и претседателка на Браќата на Италија (Fratelli d’Italia), Џорџа Мелони, навистина го мисли или...

Османи: Не смееме да дозволиме Вучиќ да го спроведе планот на...

0
Косовската претседателка Вјоса Османи ја обвини Србија дека има за цел да спроведе дестабилизирачки план на Западен Балкан, сличен на оној...

Вјоса Османи бара Србија да го почитува договорот

0
Косовската претседателка Вјоса Османи изјави дека пред да поминат 24 часа од договорот за Анексот за спроведување на Договорот за нормализација меѓу Косово...

ФОТО: Воодушевува со својот стајлинг – Колинда се појави со кратки...

0
Поранешната претседателка на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ често го привлекува вниманието на јавноста. Нејзиниот стил на облекување отсекогаш бил коментиран, додека неодамна во...