таг: претрпи

Извештај на ОЕЦД: Светската економија забавува, ја плаќаме цената на војната

0
Светската економија следната година ќе претрпи потежок удар отколку што претходно се предвидуваше...

Златко Хорват се прости од Металург!

0
Екипата на Металург во новата година ќе претрпи сериозна реконструкција. Повеќе играчи од актуелниот ростер си заминуваат поради финансиските проблеми, а еден од...