fbpx

таг: претрпе

ВИДЕО: Украинец пред себе имаше празен гол, ама не ја стресе...

0
Футсал репрезентацијата на Србија го претрпе вториот пораз на Европското првенство во Холандија. Со високи 6-1 победа извојува селекцијата на Украина, но најинтересниот...

Шведска ја преслуша Полска

0
Репрезентацијата на Полска претрпе уште еден катастрофален пораз во главната фаза од ЕП 2022, откако „црвено-белите“ вечерва загубија од Шведска со убедливи 28-18....

Шмајхел за клучниот пенал кој му го одбрани на Салах: Потребно...

0
Ливерпул го претрпе вториот пораз од стартот на сезоната во Премиер лигата, но покрај голот на Адемола Лукман, клучен фактор за ваквиот исход...

Фудбалер на Еспањол постигна гол како никој досега во историјата (ВИДЕО)

0
Еспањол претрпе пораз на гостувањето кај Селта Виго (3-1) во премиерниот натпревар од 18. коло во шпанската Ла лига. Иако тимот од Каталонија...

ВИДЕО: Фенербахче, прими гол од половина терен и загуби од Газиантеп

0
Фенербахче го претрпе петиот овсезонски пораз во турската Суперлига, откако загуби на гостувањето кај Газиантеп со 3:2. Дополнителен срам за фаворитот беше...

Наполи со прва информација за повредата на Елиф Елмас

0
Италијанскиот фудбалски тим на Наполи претрпе шок на домашен терен од Емполи и со бизарен гол загуби со резултат 0:1, но тоа не...

Чави: Бесен сум и лут

0
Чави Ернандес го претрпе првиот пораз како тренер на Барселона, откако неговиот тим загуби на „Камп Ноу“ на натпреварот во Примера кој требаше...

Продолжува „црната“ серија за ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите

0
Тимот на Вардар го претрпе петтиот пораз во низа, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје загуби од Пик Сегед со 27:30....

Трет пораз на Пелистер во АБА 2 лигата

0
Битолски Пелистер го претрпе третиот пораз во четвртиот натпревар во кошаркарската АБА 2 лига, откако попладнево загуби од Војводина со 66-75 (39-36). ...

Леонардо доби шокантен повик, Ди Марија веднаш беше заменет, тој веднаш...

0
ПСЖ претрпе изненадувачки пораз од Нант (1:2), но натпреварот беше во сенка на сериозен проблем во врска...